top of page
Bile logo.png
Tmave pozadi - mene barev.png

Buying properties

Finding an exceptional, tailor-made investment opportunity. If you do not choose from our portfolio, we will actively search for a suitable investment across the market based on your requirements, whether it is an investment in an already profitable property such as shopping centre, office building or a residential apartment building or an investment in an apartment building before reconstruction with the potential of subsequent sale of the renovated apartments.

Real estate investment

Finding an exceptional, tailor-made investment opportunity. If you do not choose from our portfolio, we will actively search for a suitable investment across the market based your requirements.

Podepsání smlouvy

Zprostředkujeme Vám koupi ideální nemovitosti

Osobní přístup

Lukrativní nemovitosti na internetu většinou nenajdete. Díky dlouholetým zkušenostem a klintům disponujeme širokou nabídkou nemovitostí. Rádi Vám ji představíme osobně.

1

Představení nabídky

Hledáme za Vás

2

Disponujeme širokou nabídkou nemovitostí, která se neustále mění. Ať už se jedná o investici do výnosové nemovitosti typu obchodního centra, administrativní budovy nebo rezidenčního bytového domu nebo investice v podobě koupi činžovního domu před rekonstrukcí.

Pokud si z naší nabídky nevyberete, aktivně vyhledáme nemovitost, která by splňovala požadované parametry. Oslovíme za Vás majitele domu, který byste si chtěli koupit.

3

Zajištění prohlídky

Zorganizujeme pro Vás prohlídku s adekvátním technickým doprovodem se znalostí dané nemovitosti. Cílem prohlídky je seznámit Vás s celkovým stavem nemovitosti a upozornit na případné nedostatky. Naší úlohou je přizpůsobit se Vašim časovým možnostem.

Dlouhodobá spolupráce/partnerství s renomovanou advokátní společností zaručuje vysoký standard zpracování smluv a dalších právních dokumentů. Odborné právní poradenství v případě uzavírání složitých obchodů je často klíčové pro úspěch a my si toho jsme vědomi.

4

5

Právní servis

Správa nemovitosti

6

Samotný zápis na katastru nemovitostí pro nás nemusí znamenat ukončení obchodního vztahu s Vámi. Rádi Vám nabídneme naše služby i v oblasti Správy nemovitosti. 

Podepsání smlouvy

We help you purchase the right property for you.

Personal approach

You usually won't find lucrative properties on the internet. Thanks to many years of experience and clientele, we have a wide portfolio, which we will be happy to present to you in person.

1

Portfolio presentation

2

Leave the search to us

Our wide portfolio is constantly changing, whether it is an investment in a profitable property such as a shopping centre, office building or a residential apartment building or an investment in an apartment building before reconstruction with the potential of subsequent sale of renovated apartments.

If you do not choose from our portfolio, we will actively search for a suitable investment across the market based on your requirements. If you are interested in a particular property, we will contact and negotiate with the owner for you.

3

Property inspection

4

Legal service

Our long-term partnership with a renowned law firm guarantees a high standard of preparing and processing contracts and other legal documents. Professional legal advice is often a key to success when closing complex transactions, and we know it.

5

We will organize a viewing for you with a technician who has a good knowledge of the property. The purpose of the viewing is to inspect the overall condition of the property and, possibly, to draw attention to any faults. Our task is to adapt to your needs and time schedule.

Property management

6

Our job does not end with a legal change of property ownership. We can also offer you our services in property management. Just as we prefer a personal approach to each client in the property market, we also have an individual approach when it comes to managing properties for both private investors and the Association of unit owners (SVJ). All this under the brand name Profispráva s.r.o.

Portfolio of properties

We offer real estate investments, such office buildings, business centres and tenement houses as well as apartment buildings before reconstruction or land. If we don’t have what you are looking for, we will do our best to find an investment that best suits your requirements.

Portfolio of properties

IMG_6710.JPG

Pronájem kanceláře 1134 m².

Na stráži, Praha 8 - Libeň.

Reprezentativní sídlo firmy.

Nájem

260 820 Kč

Bez%20na%CC%81zvu%2011.JPG

Výhodná výnosová nemovitost. Prodej komerčních prostor se zavedeným fitness a wellness.

Cena

Na vyžádání

4C0E1CCF-324B-4908-B9D2-F59B32AD2105.JPG

Prodej rodinného domu 134 m², pozemek 151 m².

Jahodová, Praha 10 - Záběhlice

Cena

19.9 mil Kč

pohled%20na%20du%CC%8Am.JPG

Prodej činžovního domu s 16 byty po částečné rekonstrukci, Praha 7.

Cena

Na vyžádání

IMG_2892.JPG

Prodej činžovního domu o celkové rozloze 650 m².

Oblast širšího centra Prahy.

Cena

Na vyžádání

Request a complete 

portfolio of 70+ properties.

děkujeme

bottom of page